fbpx

Waltz of the Wizard: Extended Edition

Opublikowane przez Proteki Gameplayer w dniu

Bycie potężnym czarodziejem to wielka odpowiedzialność. Jednakże nim będziemy mieli zaszczyt odziedziczyć własną wieżę będziemy musieli poświęcić trochę czasu na naukę czarów.
Waltz of the Wizard: Extended Edition pozwala nam na porzucenie kontrolerów i dzięki wbudowanemu wykrywaniu dłoni przy pomocy Oculusa eksperymentować z czarami, które sami musimy odkryć.

Na stole znajdują składniki, które wrzucane w odpowiedniej sekwencji, do magicznej czary odkrywają przed nami nowe zaklęcia. Naszym pomocnikiem w tworzeniu nowych zaklęć jest gadająca czaszka, warto czasem go posłuchać, omijając jego zgryźliwe komentarze.

Otoczenie, w którym się znajdujemy daje nam duże pole do popisu, jeśli chodzi o eksperymentowanie z przedmiotami w świecie VR, odkrywane czary tylko dodają kolejne możliwości.

Wybuchowe skrzynki, kusza, miecz świetlny, a nawet trąbką, na której gdy tylko mamy ochotę, możemy sobie pograć.

Cała gra poza eksperymentowaniem z otoczeniem posiada lekko zarysowaną fabułę, którą realizować możemy przenosząc się poprzez portale, otwierane za pomocą wygrania odpowiedniej melodii na cymbałkach.

Osobiście preferuje używanie kontrolerów zamiast wykrywania dłoni, miałem z tym kilka problemów, nie było to tak dokładne, jak się spodziewałem. Jednak uważam, że każdy powinien spróbować porzucić kontrolery, choć na chwilę, by poczuć pełną swobodę ruchów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *